В процесі експлуатації вікна, стулка (це частина вікна, яка відкривається) може провиснути. При цьому, при відкриванні, нижній кут стулки буде як ніби чіплятися за щось. Це відбувається від того, що частина фурнітури стулки через провисання, лягла на відповідну частину рами.
При дуже сильному провисанні стулки, її проблематично навіть буде відкрити. При спробі відкриття такого вікна, в районі ручки може вже утворюватися зазор, а нижній кут стулки при цьому може залишатися на місці, як ніби його щось тримає. Відкрити таку стулку, вдається тільки підіймаючи її нижній кут. Коли стулка з таким провисанням експлуатується тривалий час, на поверхні відповідної частини рами, можна побачити знос (дивись фото).
Для усунення провисання, а також усунення продування стулки, необхідно провести регулювання. У процесі регулювання, стулку потрібно позиціонувати у віконному отворі таким чином, щоб забезпечити при цьому рівномірний нахлест її на раму по всьому периметру, а також відрегулювати притиск по всій площині.
Далі на фото показані деякі з можливих регулювань: 1-регулювання притиску стулки; 2- регулювання положення стулки по висоті; 3-регулювання положення нижньої частини стулки в горизонтальному положенні;
Подібним чином, регулюється і стан верхньої частини стулки в горизонтальному положенні. Також в деяких системах передбачено регулювання притиску в нижній петлі, і в ножицях для здійснення притиску в області верхньої петлі.
При проведенні регулювання додатково проводиться змащування фурнітури, для забезпечення її більш м’якої роботи і подовження терміну служби.
Якщо, в своєму вікні ви виявили провисання, або ж при закритому вікні дме з під ущільнювача, то вашому вікну необхідне регулювання.
Зателефонуйте нам, і Майстер Вікон виконає регулювання ваших вікон оперативно і якісно!