Контакты: (066) 138-34-17; (067) 111-23-99 viber

КОНДЕНСАТ НА ВІКНАХ

   У деяких будинках з пластиковими вікнами в холодну пору року спостерігається таке явище, що пластикові вікна запотівають і на них утворюється конденсат, так що може здатися, що вони плачуть. Як до цього ставитися і що можна зробити для вирішення цієї проблеми?

 Те, що ваші вікна запотівають, перш за все, говорить про те, що вони герметичні, і ви зіткнулися з звичайним явищем випадання конденсату. Це говорить про те, що тепле і вологе повітря, при зіткненні з холодною поверхнею скла, перетворюється в крапельки води на його поверхні, тобто пар що знаходиться в повітрі перетворюється в воду. Це звичайне земне фізичне явище, з яким ми часто стикаємося в своєму повсякденному житті. Наприклад, коли дістаємо з холодильника свій улюблений прохолодний напій, і через деякий час спостерігаємо на його поверхні теж випадання конденсату.

    Як же звести до мінімуму можливість випадання конденсату на склопакетах ваших вікон:
– потрібно зменшити вміст вологи в повітрі вашого приміщення;
– потрібно поміняти свій склопакет на більш «теплий» (енергозберігаючий);
– забезпечити безперешкодний доступ теплого повітря від радіаторів опалення в зону віконного отвору.

   Для того щоб знизити вологість у приміщенні потрібно перевірити працездатність природної вентиляції приміщення, обов’язково використовувати примусову вентиляцію в місцях активного утворення вологи (кухні, ванній кімнаті), а також виконувати провітрювання приміщень кілька разів на добу. Перевірте, чи не захаращені ваші прилади опалення. Тепле повітря від них повиненне мати можливість безперешкодно підніматися в зону віконного отвору, і тим самим забезпечивати там конвекцію повітря.

   Таким чином, виконання цих простих правил допоможе вам позбавитися від запотівання ваших вікон. Якщо ж проблема все одно не вирішується, і випадання конденсату перетворюється в “калюжі” на підвіконнях, то вам необхідно буде звернутися за допомогою до фахівців.